wtorek, 29 kwietnia 2014

Witamy w świecie La Silla czyli start up

Witamy na naszym nowym blogu :)
Blog ten nie tylko stanowi  uzupełnienie naszej  strony na FB, ale dodatkowo będziemy na nim prezentować nasze inspiracje z dziedziny architektury,  sztuki, designu i mody.


La Silla to marka tworzona z wielką pasją przez trzy przyjaciółki :Kasię, Karinę oraz Ewę, a każda z nas ma swoje zadania, za które jest odpowiedzialna, ale jedno co nas  na pewno łączy to to, że swe fascynacje sztuką i kolorami przelewamy  na meble służące nie tylko wypoczynkowi czy relaksowi. Dla nas fotele, które tworzymy zyskują nową, zgoła odmienną  funkcję – są unikatowymi obiektami sztuki, które mają stanowić ozdobę danego wnętrza. Wierzymy, że La Silla to synonim obrazów, utkanych z najwyższej jakości materiałów, z ogromną dbałością o detale, wzbudzających zachwyt. Obiekty pożądania, cieszące oczy, wręcz upominające się o dotyk. 

Na poziomie rzemiosła - La Silla to nasza pracownia, w której odnawiamy fotele i nadajemy im nowy, zaskakujący wygląd. Proces ich powstawania jest niezwykle długi i pracochłonny. Wybieramy meble niezwykłe, unikatowe, stare, takie których „młodość” dawno już przeminęła i potrzebują pomocy, by przywrócić im dawną świetność. Szukamy ich na targach staroci, ryneczkach, w zapomnianych antykwariatach i wybieramy te o pięknym modernistycznym designie, z wysokogatunkowego , starego drewna. Potem rozpoczyna się proces „uzdrawiania” i meble poddawane są starannej i bardzo drobiazgowej renowacji, która nie ogranicza się wyłącznie do warstwy zewnętrznej. Zachowując pierwotny kształt, odnawiając drewno naturalnymi metodami według tradycyjnej sztuki tapicerskiej oraz stosując materiały, które były stosowane w danej epoce, tworzymy zupełnie nową jakość, tak by nasze fotele były jednocześnie piękne, ale też wygodne i bardzo trwałe. 
Każde z nich, ze względu na zaangażowanie, które wkładamy w naszą pracę, traktujemy w sposób bardzo indywidualny i podchodzimy do niego emocjonalnie. Z założenia każde z krzeseł czy foteli ma być inne i bardzo wyjątkowe. Na specjalne życzenie może powstać jedynie podobny. Ich unikatowość sprawia, że myślimy o nich jak o biżuterii i śmiało możemy nazwać same siebie „jubilerkami foteli”. Liczymy na to, że i nasi klienci podzielą ten pogląd. Wierzymy, że osoby, które kupują te wyjątkowe meble, szukają „klejnotów dla swych domów”, pragną obcować z oryginalnością i pięknem.


Zapraszamy do świata La Silla :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz